Откриен идентитетот на младиот скопјанец кој загина во сообраќајка на „Првомајска"

Пред два дена младо момче од Скопје го загуби животот во страотна сообраќајна незгода.

Според податоците од полицијата, околу 15 часот на улицата „Борис Трајковски“ дошло до судар помеѓу возило марка бБерлинго сокое управувал 40-годишниот скопјанец М.Р. и моторцикл сузуки со кој управувал 24-годишниот Нермин К. од Скопје, кој за жал вчера им подлегнал на повредите во ургентниот ценатр во Скопје.

Сопатникот на починатиот, 24-годишниот И.Б. бил тешко повреден, а по укажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување.

20.02.2014 - 12:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега