ЕКСКЛУЗИВНО: Уапсен вториот човек на охридската полиција

Заменик началникот на охридската полиција Башким Чолаку и двајца полициски службеници од граничниот премин Ќафасан се уапсени поради сомнение за нивна инволвираност во трговија со луѓе и криумчарење мигранти, дознава Пресс24 од извори во истрагата.

Според првичните информации Чолаку и двајцата полициски службеници биле поврзани со претходно уапсена група од Тетово која се занимавала со ваков криминал. 

Повеќе детали се најавуваат за подоцна.

20.02.2014 - 12:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега