ВИДЕО: Ова е најдолгиот скок во рикверц!

Роб Дирдек, постави нов светски рекорд во најдолг скок во рикверц со автомобил.

Тој ја погоди ознаката 89 метри и 1,9 сантиметри додека го изведуваше трикот Kick-flip од рампата со Chevrolet Sonic.

18.02.2014 - 11:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега