ВИДЕО: HAARP го контролира умот на Балканот

Уште една причина за агресивното однесување на луѓето на Балканот е изумот на Американците - HAARP. 

Немојте да мислите дека HAARP влијае само на временските услови и потреси. Микроваловите може да влијаат и на човековиот мозок... загревајќи го. Тој потоа се шири и се собира во одредени интервали, кои можат да звучат како кликови, кои можат да се кодираат и во зборови. 

Ваквата технологија постои, и таа секој ден ги бомбардира нашите мозочни клетки, без оглед дали вие верувате или не во тоа.

 

17.02.2014 - 18:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега