Проверете дали утре ќе останете без струја

Неколку скопски населби утре ќе останат без електрична енергија, еве кои се тие:

 

   - во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од селата Ракотинци и Добри Дол. ( општина  Сопиште )

   - во периодот од 09.00 до 15.00 часот, објектот на СРЦ Сарај, корисниците од село Крушопек, корисниците од село Сарај – подулици бр.3 и бр.5 ( општина Сарај )

 

 - во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Ѓорче Петров – подулици бр.3, бр.5 и бр.7, како и корисниците од ул. Трајко Бошковски – Тарцан. ( општина Ѓорче Петров )

- во периодот од 10.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Ибе Паликуќа бр.20, како и дел од корисниците од улиците: Злате Михајловски и Кичевска ( општина Ѓорче Петров )

12.02.2014 - 14:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега