ВИДЕО: Путин докажа дека е храбар човек - во Сочи галеше леопард

Како што пренесува Си-ен-ен, претседателот на Русија Владимир Путин пристигнал во Сочи, каде за три дена започнуваат Зимските олимписки игри 2014. Тој пристигнал порано за да ја провери дали се оди по планот. За безбедноста на Сочи ангажирани се 30.000 полицајци. Но Путин оваа посета ја искористи и да се погали со шестмесечен персиски леопард. Путин уште еднаш докажа дека тој е силен и храбар човек. Погледнете како претседателот си игра со ова животинче.

04.02.2014 - 19:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа