Дома чувал се што не е дозволено - притвор за млад кумановчанец

32 годишниот кумановчанец Д.Д. си заработи кривична пријава, откако полицијата затекна еден куп недозволени работи во неговиот дом.

Полицијата извршила претрес во домот на кумановчанецот на 31. јануари, и пронашка осум грама наркотична дрога марихуана, 0,25 грама наркотична дрога хероин, две таблети екстази и 11 парчиња петарди.

На Д.Д. му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

 

04.02.2014 - 12:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега