Летовите од Скопје пренасочени во Охрид - маглата прави проблеми

Маглата која царува и денеска повторно направи проблеми во авиосообраќајот.

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ откажани се летовите за Љубљана, а летот за Дубаи ќе се реализира од охридскиот аеродром. Откажани се и попладневните летови од Љубљана за Скопје.

Состојбата се менува од час во час.

30.01.2014 - 16:11
Фото: 
новамакедонија

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега