Кои скопски населби утре ќе бидат без струја?

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро-системот утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски населби, еве кои се тие:

во време од 09:30 до 13:30 часот корисниците од ул. Места и околината. ( општина Чаир )

-во време од 08:30 до 16:00 часот корисниците од с. Инџиково ул. бр. 2, ул. бр. 5 и ул. бр. 8 ( околу игралиштето ). ( општина Гази Баба )

во време од 12:30 до 14:00 часот корисниците од с. Кучково, с. Грачани и околината на караулата Чашка. ( општина Ѓорче Петров

- во време од 10:00 до 10:30 часот дел од корисниците од ул. Стево Филиповиќ и ул. Исаија Маџовски ( општина Ѓорче Петров ) и дел од корисниците од ул. Мраморец, ул. Белчишка и ул. Ботун ( општина Карпош )

30.01.2014 - 15:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега