„Фискална во рака награда без мака“ ги зголеми приходите од ДДВ за повеќе од третина

Владината наградна игра „Фискална во рака награда без мака“ ги даде очекуваните резултати, барем ако се гледаат бројките. Според податоците кои ги објави Утрински весник, во декември минатата година во однос на истиот месец од 2012 се собрани за 36% повеќе пари во буџетот по основ на ДДВ. Во декември 2012 буџетот од ДДВ инкасирал 52 милиони евра, додека во декември, оваа минатата година во буџетот од ДДВ се слеале 70,2 милиони евра.

29.01.2014 - 00:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега