Рибак: Пратениците не постигнаа договор за законот за амнестија на демонстрантите

Володимир Рибак претседателот на Врховната рада соопшти дека украинските пратеници не успеаја да постигнат договор за усвојување на Предлог-законот за амнестија на демонстрантите.

Рибак информира дека вонредната седница на Парламентот ќе продолжи утре во 11 часот по локално време.

28.01.2014 - 16:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега