Маглата ги затвори вратите на скопскиот аеродром "Александар Велики"

Маглата која и денеска царува во Скопје го затвори аеродромот "Александар Велики". Сите планирани слетувања и полетувања на аеродромот во Скопје утрово се откажани или се пренасочени на аеродромите во Приштина, Софија и во Белград.

КОга станува збор за патничкиот сообраќај, намалена видливост од 20 до 100 метри има на патните правци Куманово-Крива Паланка, Куманово-Свети Николе, Куманово-Скопје, Тетово-Скопје, Тетово-Гостивар, Тетово-Јажинце, Тетово-Попова Шапка, Штип-Радовиш, Штип-Неготино, Штип-Велес, Скопје-Велес, Велес-Неготино, Кочани-Виница, Кочани-Штип, Прилеп-Градско, како и во Струмица, Ресен, Кичево и Македонски Брод, поради што треба да бидете особено внимателни.

Засега без застој се одвива железничкиот сообраќај.

14.01.2014 - 09:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега