Проверете дали утре ќе останете без струја

Корисниците лоцирани на улицата „Славка Недиќ“ утре од 8 до 11 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Бернард Расел“.

Како што информира РЦУК–Скопје, прекините се заради реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во наведените реони.

08.01.2014 - 15:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега