Влегол во „Сенатор“ - по три минути излегол богат

Mаскиран и вооружен разбојник, вчера наутро го  ограбил казиното „Сенатор“ лоциран на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје.

Како што информираат од полицијата, разбојникот влегол во „Сенатор“ околу 7:15 часот, им се заканил на тројцата вработени и одзел 195.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

08.01.2014 - 12:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега