Го фрлил петгодишниот внук на бетон - момченцето завршило со потрес на мозокот

Петгодишно момченце се здобило со потрес на мозокот откако неговиот чичко се опијанил и го претепал, а потоа го удрил од бетон.

Според податоците од српските медиуми, се работи за 30-годишен маж кој се довел под дејство на алкохол, па го удрил петгодишното внуче, а потоа го фрлил на бетон, при што му ја повредил главата. Детето за жал почнала да крвари во главата, по што веднаш било пренесено во болница, каде докторите констатирале потрес на мозокот.

За среќа, детенцето не е во животна опасност.

03.01.2014 - 13:20
Фото: 
Плусинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега