Дуќанот од „Фискална во рака - награда без мака“ отиде кај внукот на браќата Миладиновци

Потомецот на славните преродбеници - браќата Димитар и Константин Миладинови, Димитар е добитникот на дуќанот од наградната игра „Фискална во рака - награда без мака, јавува дописникот на МРТ. 

- Премногу сум возбуден, така да не би знаел што би правеле сега со дуќанот. Најпрво да го видиме, можеби би работеле, но на почетокот можеби прво би го издале под кирија - изјавил добитникот Димитар, кој испратил 17 коверти.

01.01.2014 - 13:53
Фото: 
МРТ

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега