Наредните неколку часа се клучни за Шумахер

Наредните неколку часа се клучни за легендарниот Михаил Шумахер кој беше со хеликоптер пренесен во болница по страотната несреќа на француските Алпи.

Шумахер бил опериран доцна вечерта, намалена му е температурата на 34-35, а докторите морале да му прават и дупки во черепот за да се сопре мозочното крварење.

Докторите велат дека е рано Шумахер да биде префрлен во друга болница. Според нив, наредните часови се клучни за неговата состојба, а тие даваат се од себе.

 

31.12.2013 - 14:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега