Скопскиот аеродром изгубен во магла- еве кои летови се откажани

Поради густата маглата е ограничува полетување и слетување на авионите на скопскиот аеродором„ Александар Велики“.

Откажани се авионите на Туркиш ерлајнс од Истанбул, како и два лета од Цирих на компаниите„Еделвајс ер“ и „Свис ер“ се откажани. Одложени се и летовите од Рим и од Виена, а кон Охрид е пренасочен летот од Љубљана.

22.12.2013 - 12:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега