Шешељ опериран од рак

 На Воислав Шешељ на кого му се суди за воени злосторства пред Хашкиот трибунал му била направена операција операција за отстранување тумор на дебелото црево.

Според податоците, Шешељ се опоравува по вчерашната операција во болница во Холандија.  

Инаку, Шешељ во затвор е од 2003, а ова е втор пат да има здравствени проблеми.

20.12.2013 - 10:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега