ВИДЕО: Банка која нуди да пливате во пари

Една банка во Швајцарија го преуредува својот простор во Базел со тоа што се ослободува од стотина години стариот трезор, заедно со дури 8 милиони швајцарски рапени, монети од по 5 центи. Станува збор за 15 тони метални парички, вредни околу 450 илјади американски долари.

Уште поинтересно е тоа што аукциската куќа James Edition продава можност да лежите, пливате и да играте во огромен куп пари.

Погледнете...

19.12.2013 - 11:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега