ВО ЖИВО: Полициската опсада се повлекува - како изгледа центарот на Скопје во моментов

Полицијата полека се повлекува од центарот на Скопје каде беше најавен протест за споменикот на Цар Душан на Мостот на цивилизациите. Како што веќе објави Press24, група од петнаесетина Албанци се обидоа со чекан да му се приближат на споменикот на Цар Душан но со брза акција на полициските службеници, тие беа спречени во намерата.

Како сега изгледа плоштадот во Скопје погледнете тука.

За атмосферата од тврдината Кале, кликнете тука

13.12.2013 - 14:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа