Не очекува пријатен и сончев петок

 

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус еден, а дневната од пет до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температурата ќе се спушти до минус шест, а дневната ќе се искачи до осум степени.

12.12.2013 - 16:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега