Македонски Брод мрзне на минус 10 - еве ги моменталните температури низ Македонија

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

-4

Струга

 -3

Кочани

-2

Страцин

  -4

Ресен

 -7

Делчево

-6

Куманово

-3

Крушево

 -3

Смојмирово

-7

Маџари

-5

Кичево

 -6

Струмица

-4

Тетово

-4

М.Брод

  -10

Петровец

-3

П.Шапка

/

Буково

 -5

Кула

-4

Гостивар

-2

Ѓавато

-5

Велес

-4

Стража                       

-3

Плетвар

-4

Неготино

-2

Маврово

-8

Пресека

-4

Д. Капија

-5

Дебар

/

Железнец

-6

Удово

+2

Битола

-2

Штип

-3

Гевгелија

-1

Прилеп

-4

Сарамзалино

-2

 

 

Охрид

-3

Павлешенци

-2

 

 

 

11.12.2013 - 23:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега