Историски: Градоначалникот на Солун во посета на Скопје

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис утре доаѓа во посета на Скопје. Тој ќе му биде гостин на својот колега Коце Трајановски. Информацијата ја сопшто кабинетот на скопскиот градоначалник. Според информациите, средбата е најавена за утре во 15:30 во кабинетот на Трајановски.

09.12.2013 - 17:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа