ФОТО: Дијамантски чизми вредни два милиони долари

 

Во Белгија се направени најскапите женски чизми кои се покриени со 39.083 дијаманти во сива боја и се со вкупна тежина од 1,550 карати.

Чизмите вредат неверојатни 2,4 милиони евра, а се изработени по нарачка на Светскиот дијамантски центар во соработка со јувилирницата Диаро.

Процесот на изработување траел цели 30 работни часа.

06.12.2013 - 13:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега