ВИДЕО: Ги плукаа и по нив цртаа крстови - хомосексуалци и феминистки нападнаа Христијани

 

Во Аргентина, повеќе од 7.000 феминистки и хомосексуалци нападнаа црква и приредија вистински хорор за верниците. На видеото кое се појави се гледа како тие плукаат по верниците, им цртаат крстови на главата, им фрлаат долна облека...

Штитејќи ја катeдралата, верниците во ниту еден случај не употребиле физичка сила, туку се поврзале во жив синџир и ја штителе црквата од големиот број гневни насилници.

Навистина ужасно....

06.12.2013 - 12:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега