Неверојатно: Жена родила идентична тројка

 

Пар од Калифорнија направија нешто толку ретко што дури стручните лица рекле дека шансите за тоа да се случи се еден према милион - природно да се зачне идентична тројка.

Бебињата се добро и моементално се аноѓаат во болница а ќе можат да си одат дома чим добијат уште малку тежина за да можат да бидат во состојба сами да си ја одржаваат телесната температура.

Идентичните тројки се толку ретки што е тешко да се израчуна колку тие често можат да се родат, а стручните лица проценуваат дека шансите за нешто вакво се една спрема милион.

„Размилсуваме да почнеме да флашираме вода од Квинсија и да ја продаваме како третман за плдоност“, изјвил гордиот татко кој за својата 29-годсишна сопруга ја опишува ккао „прилично неверојатна жена“/

И додава дека неговата сопруга немала никаов проблем за време на бременоста.

 

 

 

 

06.12.2013 - 10:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега