Аеродром и Ѓорче Петров утре без струја

 

Повеќе скопски населби утре ќе останат без електрична енергија. Во период од 9 до 15 часови без струја ќе бидат корисниците од улица „Ботун“ од број 21 до број 29 во општина Ѓорче Петров, додека во периодот од 9 до 14 часот без струја ќе бидат и корисниците од улицата „69“ во близина на железничката станица во општина Аеродром.

Од 8:30 до 15:30 часот без електрична енергија ќе бидат и дел од корисниците од Стопански Двор, како и улиците со непарни броеви во село Волково.

 

05.12.2013 - 15:33
Фото: 
бриф

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега