ФОТО: Тој се обидел да се самоубие - таа до него се фотографирала за Фејсбук

 

Додека една девојка од Њујорк се фотографирала самата себе, позади неа се одвивала вистинска драма без таа да забележи. 

Оваа девојка додека се возела со брод се сликала за социјалните мрежи, а сите зачудено ја гледале, бидејќи до неа на мост се наоѓал очаен човек кој сакал да изврши смаоубиство. Девојката "мртва-ладна" се свртела и го видела човекот, па го земала телефонот и продолжила да се слика.

За среќа, полицајците спречиле да се случи трагедија и го одвратиле момчето од намерата да си го одземе животот.

До каде отиде светот...

05.12.2013 - 12:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега