Груевски тет-а-тет со унгарскиот премиер

 

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателот на Владата на Унгарија, Виктор Орбан. 

Според најавите од Владата, тет-а-тет средбата меѓу Груевски и Орбан ќе се одржи во 12:45 часот, а веднаш по средбата ќе бидат потпишани меѓународни договори помеѓу македонската и унгарската Влада.

 

05.12.2013 - 10:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега