Општина Центар започна со чистењето на населбата Водно

Започна чистењето на улиците од „Народен фронт“ до Парк-шумата Водно и од улицата „Железничка“ до Парк-шумата Водно.

- Се чистат депониите, парковите Капиштец, Урбан парк и Паркот на новинарите. Се сечат сувите дрвја, се кастрат гранките од ниските дрвореди и се собираат лисјата, информира општина Центар.

03.12.2013 - 15:33
Фото: 
општина центар

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега