Со камења и шишиња по полицијата - хаос пред салата „Борис Трајковски“

Околу 18 часот синоќа се случил инцидент пред спортската сала „Борис Трајковски“ кога 150-200 навивачи на ракометниот клуб „Вардар“ откако не биле пуштени во салатазапочнале да фрлаат со камења, шишиња и други предмети кон полициските службеници, при што со повреди се здобиле 41-годишниот В.С. од Скопје и 41-годишниот Г.К. исто така од Скопје, вработен во Агенцијата за обезбедување „Перпетум Мобиле“ кој завршил на Ургентниот центар.

За инцидентот се приведени повеќе лица кои ќе си заработат соодветна кривична пријава.

25.11.2013 - 12:56
Фото: 
Ерепортер

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега