„Засади здравје! Засади здрава иднина“

 

„Засади здравје!засади здрава иднина“. Под ова мото денеска со засадување садници пред Институтот за белодробни заболувања кај деца во Козле започнува акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина“.

Ова е 12 акција „Ден на дрвото“ која има за цел да стави акцент на сите придобивки од пошумувањето за здравјето на луѓето, животните и целиот био-свет.

22.11.2013 - 09:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега