Неколку скопски населби утре ќе бидат без струја

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД , ги известува граѓаните  дека утре ќе бидат без струја следниве скопски населби:

во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од улиците Јакупица и Аилска ( општина Кисела Вода )

-во периодот од 08.00 до 15.30 часот корисниците нас. Пинтија - ул.32, ул. 30, и ул. 18. ( општина Кисела Вода )

во периодот од 08.30 до 10.30 часот, дел од корисниците од улица Сава Ковачевиќ и улица 14 ( општина Кисела Вода )

во периодот од 09.30 до 12.00 часот, дел од корисниците од ул. Пекаабе 7, и 5А, и дел од потрошувачите на ул. Лука Геров.( опш. Ѓ.Петров)

во периодот од 09.30 до 15.00 часот, дел од корисниците од улица Гарсија Лорка ( општина Шуто Оризари )

 -  во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од улица 20 во село Сарај, ул. 100 во село Кондово, горен дел од село Копаница ( општина Шуто Оризари )

во периодот од 10.00 до 15.30 часот, дел од корисниците од улица Жданец- од број 10 до број 20 ( општина Карпош )

во периодот од 10.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од улица Злате Михајловски ( општина Ѓорче Петров )

во периодот од 09.30 до 14.00 часот, дел од корисниците од улица Скупи, објектите до Канал 5 ( општина Ѓорче Петров )

 -  во периодот од 11.00 до 15.30 часот, дел од корисниците од улица Жданец -од број 16 до број 2 ( општина Карпош )

20.11.2013 - 12:56
Фото: 
Нетпрес

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега