На пазарите најмногу поскапеле пиперките и краставиците

Цената на Зелените пиперки, краставици, корнишоните и портокалите поскапи во однос на октомври лани

Според  податоците на Државниот завод за статистика, најголемо намалување на цените е забележано кај зелката и лимоните.

На пазарите на големо, пак, зголемување е забележано на цените на зелените пиперки, кромидот, краставиците, корнишоните и дињите, а намалување кај модрите патлиџани, зелката и крушите.

15.11.2013 - 12:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега