Пожарникарот кој "летна" во воздух од ветерот во Хрватска: Среќа што се заврши добро (ВИДЕО)

Марио Томшиќ, пожарникарот од Хрватска која синоќа летна во воздух поради силниот ветер и страшното невреме, вели дека за среќа се се завршило добро.

- На видеото изгледа подраматично од што навистина е. Огромниот лим падна, а за да ги заштитиме луѓето и автомобилите кои тука беа паркирани, застанав на него, вели пожарникарот за Новилист.

Токму тогаш дувна силен ветер и го крена човекот во воздух.

За потсетување, погледнете го видеото...

12.11.2013 - 09:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега