Се знае кој е наследникот на Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед

Шкотланѓанец ќе го наследи Шкотланѓанецот на клупата на Манчестер Јунајтед. Медиумите од островот веќе објавија дека актулениот менаџер на Евертон, Дејвид Мојес е новиот менаџер на најтрофејниот англиски клуб. Според информациите, Мојес во следните неколку часови треба и официјално да биде промовиран на Олд Трафорд.  Договорот на Мојес со евертон истекува на крајот на оваа сезона

најчитано сега