ВИДЕО: Со службеничка плата до бесен џип - погледнете во каква скапа машина се вози раководителот на јавни набавки во Центар

Раководителот на јавни набавки во Општина Центар, Горан Ефремовски, кој зема просечна плата како и државен службеник, успеал да си купи „БМВ Х3“, пишува порталот Нетпрес. 

Со својата плата на државен службеник, која во Македонија се движи меѓу 300 и 500 евра, Ефремовски си купил луксузен автомобил кој во најмала рака чини 43.000 евра.

Можеби работи и втора работа или пак можеби има богати родители..., пишува Нетпрес.

ВИДЕО: Нетпрес

09.11.2013 - 15:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега