"Го чув божјиот глас и ми се смени животот" - исповед на гангстер кој го шокираше светот

 

Кога прв пат влегов во црква за да се исповедам, плачев цели три дена. Солзите не можеа да престанат да течат по моето лице бидејќи ја почувствував божјата милост. Таа ми го допре срцето. Оваа изјава на Џон Придмор од Лондон ја шокираше целата светска јавност, бидејќи овој човек целиот свој живот бил гангстер.

Џон целиот свој живот имал луксуз, брзи автомобили, убави жени и многу пари. Тој живеел ваков живот се додека не се случило нешто многу чудно кое засекогаш му го променило животот! Тој влегол во црква, се исповедал и оттогаш станал друг човек.

За она што му се случило Британецот напишал и книга.

Погледнете...

08.11.2013 - 15:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега