Рекордни 20 минути игра на Антиќ во натпреварот против Денвер

 

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ синоќа одигра 20 минути и 12 секунди  на натпреварот меѓу Атланта и Денвер, при што Атланта беше поразена со 109:107.

За Атланта ова беше трет пораз и серијата од три гостувања ја заврши со една победа и два пораза.

Во својата игра, Антиќ имаше шут од игра 2/5 (сите за три поени), 1/2 за слободни, 4 скокови (2+2) и една асистенција.

Следниот натпревар Атланта го игра на 9 утре со Орландо.

08.11.2013 - 10:18
Фото: 
Алфа.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега