Прегазена старица во Прилеп

Осумдесет годишна старица се бори за живот откако утрво 25 годишен прилепчанец ја удрил со автомобил на улицата Маршал Тито во центарот на Прилеп. Како што информира полицијата, 80 годишната М.Н. се движела по патека за печаци кога на неа налетало 25 годишнио Д.И. со своето Ауди. д ударот жената паднала во кома а според првичните информации има тешки повреди на мозокот

најчитано сега