ВИДЕО: Како изгледа површината на Марс?

Еве како изгледа површината на Марс снимена со помош на реалното видео овозможено од страна на сондата The European Mars Explorer.

Оваа сонда е лансирана во 2003 година, а откако оваа задача била успешно завршена, ја продолжува својата ротација околу планетата и станува нејзин вештачки сателит и ќе испраќа податоци. Погледнете...

06.11.2013 - 11:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега