Британец се самоуби во хотел во Скопје?

40 годишен Британец вчера попладнето бил пронајден пред еден скопски хотел, спроти Скопскиот саем целиот облеан во крв. Британецот лежел на плочниокот пред влезот на хотелот. Како што информира полицијата, веднаш била повикана Брза помош но Томас П. починал на патот кон болница.  Се претпоставува дека скокнал од прозор со намера да се самоубие бидејќи вратата од неговата хотелска собра била заклучена од внатре, а до прозорецот имало поставено фотелја. Телото е предадено на обдукција

најчитано сега