ВИДЕО: Го прослави својот 100-ти роденден со скок од падобран

Верувале или не,  Вернон Мејнард од Калифорнија го прослави својот 100-ти роденден со падобрански скок од 4.000 метри, пренесува „Асошиејтед прес.

- Ова е нешто што отсекогаш сакав да го направам - изјавил стогодишникот пред скокот.

Овој супер дедо пред роденденот на своите блсики роднини и пријатели им кажал дека негова неостварена желба е да скока со падобра, тие му ја оставриле желбата.

 

06.11.2013 - 09:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега