Трагедија во Кичево: Прегазено 5 годишно дете

Пет годишниот Мухамед А. починал откако во него удрило возило марка Голф. Како што дознава Press24 несреќата се случила попладнево околу 16:30 часот на уливата Маршал Тито во Кичево. 48 годишниот Г.Д, управувајќи со своето возило удрил во 5 годишниот Мухамед. Детето веднаш ило префрлено во болницата во Кичево каде лекарите констатирале смрт. 
Информацијата за Press24 ја потврди и полицијата

30.10.2013 - 18:21

најчитано сега