ФОТО: Фемили Аеродром им го одзема транспарентот на Гробарите

Како што може да се види од фотографијата која кружи на социјалните мрежи, во СЦ Борис Трајковски “падна“ транспарентот на навивачката група на “црно-белите“ од Битола. На натпреварот беа присутни навивачи на белградскиот клуб претежно од Македонија, чиј транспарент беше уловен од страна на навивачите на тимот од Аеродром.

28.10.2013 - 08:26

најчитано сега