Ахмети: Нема да гласаме за разрешување на Вељаноски

ДУИ нема да го поддржи барањето на опозицијата за разрешување на претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски.

-Мислам дека барањето за разрешување на претседателот на Собранието е политичко барање на опозицијата, во овој случај, на најголемата опозициска партија, СДСМ, така што ДУИ нема да биде дел од политичките сценарија на СДСМ и ние нема да ги разгледуваме барањата на опозицијата“, вели лидерот на ДУИ Али Ахмети во изјава која ја пренесува Алсат-М.

 

27.10.2013 - 12:23
Фото: 
wlcentral.org

најчитано сега