Подгответе се навреме: Една скопска населба денеска без вода

Без вода денеска од 09 часот ќе бидат дел од жителите на улицата Чаирска и зградите број 2 и 4 од улицата Цветан Димов во населбата Чаир.

Причина за прекинот е изведување на водоводен приклучок ф-200мм/ф-250мм на ул.Цветан Димов бб до ДГ „Фидани“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на активностите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2020 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега