Стружанец остана без злато и дијаманти

Крадците дефинитивно не запираат. Стружанец синоќа останал без злато и дијамантски накит. 

Како што пренесува МВР, се работи за кражба во куќата на 31-годишен жител на Лабуништа каде синоќа крадец насилно влегол ги пребарал собите, одзел златен и дијамантски накит, по што избегал во непознат правец.

Полицијата трага по сторителот.

18.10.2013 - 11:23

најчитано сега