Силна експлозија одекна во Косовска Митровица

Експлозија ги разбуди утрово жителите на Косовска Митровица. Повредени нема при експлозијата само е направена материјална штета.

Експлозијата одекнала околу три часот утрово. Оштетени се три локали, соопшти полицијата.

Цел на нападот бил киоск за брза храна, а од силната експлозија оштетени се едно кафуле и спортска оболжувачница.

 

18.10.2013 - 09:15

најчитано сега